Ahmet Bakırcı 4. Evre Pankreas Kanserini Yendi

3 ay ömür biçilen Ahmet Bakırcı nasıl hayata tutundu? İşte 4. evre pankreas kanserini yenen Ahmet Bakırcı'nın mucizevi iyileşme hikayesi...

Adı Ahmet Bakırcı 68 yaşında, Adıyamanlı… İstanbul Sultangazi’de oturuyor. Tekstilci…

2023 yılının ortalarında kol ve omuz ağrısıyla gittiği hastanede pankreas kanseri olduğunu öğrendi. Üstelik karaciğer ve akciğere yayılan metastazları da vardı, yani kanser bir çok organa sıçramıştı. Doktorlar, dünyanın neresine giderseniz gidin, ne yaparsanız yapın 3 aylık ömrün kaldı, yapacak bir şey yok diyerek sadece ağrı bandı önerdiler.

Ancak kızı Tuğçe Hanım bu durumu kabullenemedi, teslim olmadı. Araştırdıkça, sordukça karşısına fitoterapi çıktı, fitoterapist Dr. Şenol Şensoy çıktı. Doktorların karşı çıkmasına rağmen bu konuda araştırmalarını sürdürmeye devam etti. Dr. Şenol Şensoy’un açıklamalarını ve fitoterapiyle iyileşen hastaları izleyince son kararını verip temasa geçti. Ancak Dr. Şenol’dan aldığı ilk öneri, adeta babası Ahmet Bey’in hayata tutunmasını sağladı. Çünkü Ahmet Bey’in karaciğerdeki safra yolları tıkalı olduğu için yüksek düzeyde sarılık vardı ve her an hayatını kaybedebilirdi. Dr. Şenol, aileye her şeyden önce hastanın sarılığını düşürün yoksa kaybedersiniz dedi. Ahmet Bey’in kızı işte o gün babamın hayatını kurtardınız diyor. Ahmet Bey’in safra yolları açılıp sarılık değerleri düşmeye başlayınca hemen Dr. Şenolla irtibata geçildi ve fitoterapi tedavisine başlandı. Dr Şenol Şensoy’un önerileri ve fitoterapi uygulaması kısa sürede etkisini gösterdi. Ahmet Bey hızla iyileşirken kemoterapi süreci de çok rahat atlatılmıştı. 3 ay ömür biçilen Ahmet Bakırcının durumu giderek iyiye gitti. Pankreastaki kitle neredeyse kayboldu, metastazlar da yüzde 90 geriledi. Ahmet Bey’in son durumunu evinde kendisini ziyarete giden Dr Şenol Şensoy anlattı. Çok zorlu bir savaşı mucizevi bir şekilde başarıyla atlatan Bakırcı ailesi, yaşadıklarını herkesin bilmesini duymasını istiyor. Çünkü izledikleri bir sağlık hikayesiyle umutlanan aile şimdi bu umudu diğer hasta ve yakınlarına taşımaya çalışıyor.

4. evre pankeras kanserini yenen Ahmet Bakırcı iyi ki varsınız hocam derken, inancını hiç kaybetmeyen kızı Tuğçe Hanım da ‘aklınızda soru işareti olmasın, önemli olan gayret ve umut’ diyor. Her gün onlarca kanser hastasıyla görüşüp onlara umut olmaya çalışan Dr Şenol Şensoy da ‘bitkisel destek, sağlıklı beslenme ve düzgün bir motivasyonla baş edemeyeceğimiz hastalık yoktur’ diyerek tüm hastalara kanserle savaşa devam edin mesajı verdi.

Dr Şenol Şensoy

Danışma Formu

Sending...
Oops! An error occurred. Please try again.
Your message has been sent. Thank you!